• امروز : شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 22 June - 2024

خبرهای مهم

رای ندادن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند/ مردم آگاهانه پای صندوق‌های رأی بروند در دولت شهید رئیسی پروژه های بزرگی در شهرستان جم به بهره‌برداری رسید/ دعوت از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات افتتاح ۷۷ پروژه حوزه سلامت در استان بوشهر/ ۷۴ پروژه فعال داریم گزارش تصویری از نماز عید قربان در شهرستان جم عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت مبارک باد دو سال و نیم تاخیر در حق عوارض آلایندگی، مشکلات مالی شهرداری ها و دهیاری ها را کلان و بحرانی کرده است آتش سوزی مراتع در اتوبان جم _سیراف مهار و خاموش شد رئیس شورای اسلامی شهرستان جم از اقشار مختلف مردم شهرستان برای حضور پر رنگ در انتخابات دعوت کرد نیروهای شهرداری بهارستان اعزام شدند/ اعضای مدیریت بحران شهرستان جم در محل حضور دارند صنعت در جنوب استان همیشه میزبان و موجب رشد و بالندگی نخبگان بوده است وضعیت تامین آب در شهر «ریز» ضعیف است پیشرفت ۵۰ درصدی احداث دستک پل خیابان نخلستان+تصاویر هوایی

3
امام جمعه بوشهر:

امام جمعه بوشهر: جوانان مستعد و جهادگر علمی ایران اسلامی نیاز به حمایت دارند

  • کد خبر : 5190
  • 29 مهر 1402 - 11:22

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر یکی از عوامل، ارکان و مولفه موفقیت در زندگی بر اساس سبک زندگی اسلامی را تلاش و کوشش هدفمند دانست و اظهار داشت: اگر تلاش هدفمند نباشد نه تنها اهداف مورد نظر حاصل نمی‌شود بلکه گمراهى در پی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر جهاد در مقابله دشمنان را در راستای تلاش هدفمند برای رضای خداوند دانست و بیان کرد: تلاش انسان برای رزق و روزی همانند مجاهدت در راه خداوند متعال محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر، در ادامه با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان علمی گفت: حرکت علمی در کشور از ۲ دهه پیش در کشور ایجاد شده و دستاوردهای خوبی در پی داشته است اما نیاز به یک حرکت جدید و مبتکرانه هستیم.

خطیب نماز جمعه بوشهر علم و دانش را اساس اقتدار نظام و کشور دانست و بیان کرد: کشوری که دچار انحطاط علمی می‌شود و اگر هر کشوری در حوزه علم به ویژه فناوری‌های نوین از جمله هوا فضا، نانو ، سلول‌های بنیادین و دیگر امور علمی دچار نیاز به کشورها شود از همین طریق تحت سلطه قرار می‌گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اضافه کرد: هر کشوری بخواهد دارای اقتدار و در نظم نوین جهان تاثیرگذار باشد در حوزه علم، فناوری، محصولات دانش‌بنیان باید دارا قوت، قدرت و فناوری باشد.

وی پیشرفت‌های علمی ایران را ستودنی دانست و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی جهان، باید پیشرفت علمی ایران به چند برابر افزایش یابد و نیاز است در این عرصه فوق روز اندیشه شود.

صفایی بوشهری، با تأکید بر دستیابی به خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی افزود: جوانان مستعد و جهادگر علمی ایران اسلامی نیاز به حمایت دارند و در این زمینه ضمن ایجاد زیرساخت‌ها تمامی نهادهای مرتبط با رشد و ارتقا سطح علمی باید با تلاش تمام توان اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه علم و فناوری باید دارای آثار برای کشور و مردم باشد گفت: همزمان با رشد و فناوری باید سود و منفعت برای جامعه و مردم داشته باشد.

امام جمعه بوشهر، با اشاره به حمایت مسئولان از نخبگان و احساس آنان در تاثیرگذاری در کشور افزود: بی‌توجهی به نخبگان علمی سبب بروز مشکلات در این عرصه می‌شود و باید فضایی فراهم شود نخبگان علمی احساس کنند مسئولان به آنان توجه دارند و مفید هستند و دیگر نخبگان خارج از کشور هم به وطن خود برگردند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس گفت: رژیم صهیونیستی بداند مردم‌کُشی که به سر حد وقاحت و بی‌شرمانه رسانده است و اگر این کار ادامه دهد خط مقاومت دیگر کنترل شدنی نیست مردم به حساب اسرائیل غاصب خواهند رسید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با تشریح ایجاد رژیم نامشروع اشغالگر قدس توسط جهان استکبار خاطرنشان کرد: جهان استکبار برای افراد یهودی که فاقد هویت ملی بودند گرد هم آورد و در قلب جهان اسلام فلسطین مستقر کرد و یک اندیشه استعماری و ضد اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون جنایات متعددی در جهان اسلام از جمله سرزمین‌های اشغالی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این رژیم جعلی باید در اروپا مستقر می‌شد افزود: اساساً این رژیم نامشروع و جعلی است و با هدف از بین بردن مسلمانان و تحت تأثیر قرار دادن جهان اسلام و توسعه اندیشه صهیونیست در کشورهای اسلامی در قلب جهان اسلام مستقر شده است.

صفایی بوشهری، از نیل تا فرات را اندیشه رژیم صهیونیستی دانست و تأکید کرد: رژیم صهیونیست ادعا می‌کند تمام بخش‌های نیل تا فرات از آن ما است و برای تحقق این از هیچ جنایت فروگذاری نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه با پیشتیبانی رسانه‌های استکبار جنایت خود را به عهده دیگران می‌اندازد خاطرنشان کرد: بمباران، کودک کُشی، قتل عام زنان و مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین، این جنایت رژیم صهیونیستی با کار رسانه‌ای به دیگران نسبت می‌دهند و در واقع با کار رسانه‌ای جای مظلوم و ظالم عوض می‌کنند.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه جهان رسانه استکبار در دست صهیونیست بین‌المللی است گفت: رژیم صهیونیست به شدت سازمان‌های حقوق بشری از جمله سازمان ملل متحد، شورای امنیت را مدیریت می‌کنند و مردم جهان از دست این مجامع بین‌المللی خسته شده‌اند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه افرادی در  مجامع بین‌المللی حقوق بشر طراح جنایت جهانی هستند افزود: این افراد حق وتو دارند اما مردمانی مانند فلسطین باید زجر بکشند و اکنون مردم جهان از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر دست ساخته کشورهای استکباری ناامید هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با بیان اینکه سازمان ملل و مجامع حقوق بشر با پول، سیاست انحرافی و اقتصاد مدیریت می‌شود تصریح کرد: گلوی سازمان ملل و شورای امنیت در دست صاحبان سیاست و اقتصاد بین‌الملل است.

وی با اشاره به بمباران مداوم غزه مظلوم توسط رژیم غاصب اسرائیل اضافه کرد: کودکان و زنان و مردان بسیاری در غزه با وضع فجیع به دست رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسند، سازمان ملل و مجامع مدافع حقوق بشر سکوت می‌کنند.

صفایی بوشهری نابودی و انهدام کاخ عنکبوتی رژیم ظالم و اشغالگر قدس را وعده الهی دانست و بیان کرد: اتحاد اسلامی، تقویت خط مقاومت، ایجاد قوی رسانه‌ای، حمایت همه جانبه از رزمندگان فلسطینی راهکار مهمی برای عقب‌نشینی و شکست رژیم غاصب اسرائیل است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ادامه داد: کشورهای که دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند دیدند چه اشتباهی کردند.

امام جمعه بوشهر تأکید کرد: آمریکا اگر بخواهد حمایت خود را از رژیم اشغالگر قدس ادامه دهد و رژیم صهیونیستی بخواهد غزه را این چنین بمباران کند تمام منافع آنان در همه جهان تهدید می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه طلیعه آن از سوی مجاهدین یمن و عراق دیده شد اضافه کرد: این هشدار است، اصل جریان هنوز آغاز نشده، اگر دست از جنایت برداشته نشود تمام مسلمانان با تمام جود علیه جنایتکاران فعال می‌شوند، این اساس اسلام است.

وی بیان کرد: اگر شما عقلانیت دارید که ندارید باید از ظلم و ارتکاب جنایت پرهیز و عقب‌نشینی کنید، در غیر این صورت صورت با قهر خداوند متعال و موحدان و مسلمانان جهان مواجه خواهید شد.

لینک کوتاه : https://baharestan-mun.ir/?p=5190
  • منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.